Turbínová 1, 831 04 Bratislava

Technické parametre dverí

Typ dverí:
Jednokrídlové dvere 
sa skladajú z jedného aktívneho krídla, ktoré umožňuje svojim pohybom prienik cez svetlý prechod v zárubni. Naša technológia nám umožňuje vyrobiť dvere s rôznymi požiarnymi, bezpečnostnými a dizajnovými prvkami. Dvere tohto typu sa môžu sa vyrábať v šírkach 500 až 1200 mm vo svetlosti v zárubni.

Dvojkrídlové dvere obsahujú dva aktívne krídla, ktoré môžu byť rozdelené na polovicu, s tým, že jedno krídlo je aktívne, druhé krídlo je pasívne, alebo v nesymetrickom prevedení, kde je jedno krídlo menšie a druhé väčšie.

Dvere s bočným svetlíkom sú vyhotovené v takom prevedení, v ktorom sú zabudované jedno alebo dvojkrídlové dvere s možnosťou napojenia jedného alebo dvoch bočných svetlíkov.

Dvere s vrchným svetlíkom sú vyhotovené v takom prevedení, v ktorom sú zabudované jedno alebo dvojkrídlové dvere s vrchným svetlíkom, s možnosťou doplnenia aj o bočné svetlíky, čo vytvára veľkú presklenú stenu.


Výplň dverí
Voština je vytvorená zo špeciálne tvrdeného papiera poskladaného do šesťhranného tvaru včelieho plástu. Používa sa do menej namáhaných dverí alebo do prechodných výplní dverných otvorov.

Odľahčená drevotrieska je najčastejšie používaná výplň v dverách, vďaka ktorej získavajú dvere potrebnú tuhosť a pevnosť. Odľahčená drevotrieska svojou štruktúrou zvyšuje zvukovú izoláciu.

Nobasil je vyrobený z minerálnej vlny spájanej umelou živicou. Zabezpečuje požiarnu a zvukovú izoláciu.

Plná drevotriesková doska (Sauerland)  je pevný a stabilný materiál, ktorý zaručuje odolnosť dverí proti násilnému vniknutiu. Používa sa predovšetkým pri špeciálnych, bezpečnostných a zvukovoizolačných dverách.

Požiarne sklo:
• Číre

Požiarna norma skiel:
EW 30 – 7 mm
EI 30 – 17,3 mm
EW 45 -17,3 mm
EI 45 – 17,3 mm
EW 60 
EI 60 
EW 90 
EI 90 

Požiarne sklo je možnosťou dodania jednoduchého zasklenia a rozšírenia o izolačné dvojsklá s doplnením o bezpečnostnú triedu podľa EN12600 (3B3, 2B2 alebo 1B1), podľa typu produktu. Sklo sa dodáva len v čírom protipožiarnom prevedení. Vyznačuje sa výbornými zvukovoizolačnými vlastnosťami.

 Povrchy dverí
Povrchou úpravou rozumieme finálnu úpravu podkladových materiálov na výrobu dverí a zárubní, ktorá dodáva dverám celkový vzhľad a dizajn.

Fólia je základný materiál, ktorý je málo odolný voči oderu a rýchlo sa poškodí.

CPL Laminát je mikrolaminát odolnejší voči oderu a namáhaniu materiálu, ktorý dnes dôveryhodne nahrádza štruktúru dreva aj v 3D. CPL Laminát je vhodný pre všetky typy objektov.

HPL laminát je tvrdený vysokoodolný materiál odolný voči nárazu a oderu. HPL laminát je vhodné použiť do náročnejších prevádzok, kde je vyššia možnosť jeho poškodenia, napríklad v nemocniciach alebo školách.

Dyha ukazuje najlepšie vlastnosti dreva. Dyha je tenká vrstva dreva, ktorá je krájaná alebo lúpaná z kmeňa stromu. Hlavný rozdiel oproti masívnemu drevu je ten, že masívne drevo je rezané z kmeňov stromov. Tým vzniká viac odpadu než krájaním dyhy. Inými slovami, spracovanie kmeňa na dyhu nám umožňuje maximalizovať pridanú hodnotu, ktorú môžeme z kmeňa získať. Žiadny iný prírodný produkt nám nemôže zabezpečiť tak unikátnu pridanú hodnotu.

RAL prevedenie CPL laminátu alebo HPL laminátu je cenovo prístupnejšie ale obmedzené v množstve prevedenia farebnej škály. Druhou variantou je možnosť nástreku farebných odtieňov RAL čo je cenovo náročnejšie, ale na druhej strane, farebná škála je rozmanitejšia.

Masívne dvere sú vyrobené z prírodného masívu, ktorý je vysušený. Použitá drevina môže byť smrek, borovica, buk, dub.

Referencia masívnych dvier v Hoteli Lomnica

Drevená dyha kartáčovaná je špeciálne upravená za pomoci stroja, ktorý drôteným vlasom odstráni vrstvu mäkkého dreva a zvýrazní ročné kruhy, čím vytvorí jedinečnú štruktúru dreva, ktorú vnímame dotykom aj pohľadom.

Gátrovaný povrch je možné vytvárať na masívnej dyhe, kde vidíme na povrchu zárezy do dreva, akoby spôsobené pílením dreva, čo vytvára jedinečnú kresbu dreva.
Panikové kovania
Panikové kovanie delíme na:

 • Panikové kovanie skryté 
 • Panikové kovanie viditeľné 
 • Jednobodové kovanie pre jednokrídlové dvere
 • Dvojbodové kovanie pre jednokrídlové dvere 
 • Trojbodové kovanie pre jednokrídlové dvere 
 • Trojbodové kovanie pre dvojkrídlové dvere 
 • Štvorbodové kovanie pre dvojkrídlové dvere 
 • Päťbodové kovanie pre dvojkrídlové dvere

Panikové kovanie nám umožňuje v prípade požiaru rýchle otvorenie dverí a presun ľudí do bezpečného priestoru. Panikové kovania sa používajú na jednokrídlové a dvojkrídlové dvere.

Panikové kovanie môže byť viditeľné aj skryté.

  Hrany
CPL laminátová hrana je vyrobená v rovnakom dekore ako je povrch dverí, z mikrolaminátu. 

Dyhová hrana je masívna hrana vyrábaná krájaním dreva na požadovaný rozmer. Nanáša sa na falc alebo bezfalc dverí. Dá sa povrchovo upravovať morením alebo lakovaním.

Celomasívna hrana je celomasívny hranolček potrebných rozmerov napájaný na konštrukciu dverí zubovým spojom. Táto falcová hrana je najodolnejšia voči oderu s možnosťou rýchlej opravy alebo regenerácie povrchu. Vyrába sa z mäkkého aj tvrdého dreva.

   Kľučky

Kľučky nám pomáhajú otvárať a zatvárať dvere a pritom skvelo dopĺňajú celkový dizajn dverí. Dnes máme veľké množstvo výberu prevedenia kľučiek.

                                                                          

Bezpečnostná kľučka                     Celoštítková kľučka           Kľučka na kartový zámok            Madlo                     Rozetová kľučka

Kľučky na kartový zámok slúžia v hotelových prevádzkach na spojazdnenie celého hotelového systému. S použitím hlavnej karty vieme otvárať všetky prístupové dvere s možnosťou videnia záznamu, kedy a kde boli dvere otvorené.Vložky do dverí
Vložka je dôležitá súčasť dverí nakoľko nám umožňuje uzatvoriť dvere a dáva do pohybu jednobodový, trojbodový a päťbodový zámok. Delí sa aj podľa stupňa bezpečnosti.

                      

Štandardná stavebná vložka                    Bezpečnostná stavebná vložkaZvuková nepriezvučnosť
Zvukovú nepriezvučnosť sme dosiahli testovaním našich konštrukcií dvier v certifikovanom laboratóriu. Vznikla nám možnosť vyrábať zvukovoizolačné dvere v rozmedzí 27, 33, 37, 42 DB.

Vzduchová nepriezvučnosť je schopnosť materiálu brániť prieniku zvuku, ktorý sa šíri vzduchom. Pri tlmení napríklad zvukov z ulice sú dôležité najmä vlastnosti obvodových múrov domu a výplní otvorov, a pri tlmení zvukov z vnútra domu aj priečky, podlahy a stropy. Schopnosť materiálov pohlcovať zvuk vyjadrujeme koeficientom nepriezvučnosti. Pri použití viacerých vrstiev rôznych materiálov sa výsledný koeficient vypočíta ako súčet koeficientov jednotlivých materiálov. Na zvukoizolačné vlastnosti okien a dverí vplýva okrem kvality skiel, rámu a kovania aj kvalita montáže okna k múrom domu. Nadmerný hluk z exteriéru možno izolovať trojitým zasklením, protihlukovými sklami a rámami. Rám má zvyčajne lepšie zvukoizolačné vlastnosti, ako zasklenie. Dôležitý je druh materiálu rámu, jeho hrúbka aj výplň. Hrubšie sklá majú lepšie zvukovoizolačné vlastnosti. Vhodná je aj asymetrická skladba hrúbky dvojitého zasklenia napríklad v pomere 2:1. Napustením vzácneho plynu do výplní medzi vrstvy skiel možno zvýšiť nepriezvučnosť okna o ďalšie 3-4 dB.Zámky
Zadlabávací zámok umožňuje dverám možnosť, aby sa dali do polohy zatvorenia, s možnosťou doplnenia o troj a päťbodové uzamykanie, za pomoci výsuvného bolca alebo hákového systému. Naše ponúkané produkty sme doplnili ešte o viacbodový zámok s možnosťou aktivácie na odtlačok prsta.

                                                                                                                                                                     

Trojbodový hákový zámok        Zadlabávací bolcový zámok trojbodový          Zadlabávací zámok päťbodový                

                                                                      

 Zadlabávací zámok automatický         Zadlabávací zámok jednobodový               Zadlabávací zámok na odtlačok prsta

Magnetický zámok jednobodovýSamozatvárače
Samozatvárač slúži k rýchlemu zatvoreniu krídla dverí a taktiež je veľa krát predpísaný v projekte požiarnej ochrany. Do našej konštrukcie dverí vieme zabudovať viditeľný ramienkový samozatvárač, viditeľný samozatvárač s klznou lištou alebo skrytý - integrovaný. V prípade dvojkrídlových dvier môže byť predpísaný koordinátor zatvárania.

                                       

Viditeľný samozatvárač s klznou lištou           Skrytý samozatvárač                        Ramienkový samozatvárač
Priezorník
Priezorník nám umožňuje opticky sa spojiť s priestorom za dverami. Poznáme dva typy priezorníkov, panoramatický priezorník a digitálny priezorník.

Panoramatický priezorník je určený na sledovanie nechráneného priestoru za dverami, bez nutnosti otvorenia bezpečnostných dverí. Namontovaním priezorníka na vchodové dvere do bytu získate jednoduchého pomocníka, ktorý významne zvýši úroveň Vašej bezpečnosti.

Digitálny priezorník disponuje možnosťou jednoduchého ovládania. Viditeľnosť prostredníctvom malého LCD panelu je v porovnaní s bežným priezorníkom vynikajúca. 

                                                 

Klasický priezorník                Priezorník s menovkou          Digitálny priezorníkPrahy
Naše konštrukcie dverí umožňujú použiť viacero možností k utesneniu dverí za pomoci prahov a to v prevedení:

 • Padacieho prahu, ktorý je zafrézovaný v konštrukcii dverného krídla. Po uzatvorení dverí sa prah vysunie z konštrukcie krídla a vyplní medzeru medzi podlahou a konštrukciou dverného krídla. Spĺňa akustické a protipožiarne normy.
 • Drevený masívny prah je vyrobený z čistého masívu buk alebo dub s možnosťou doplnenia prídavného tesnenia. Drevený masívny prah má možnosť primorenia do požadovaného farebného prevedenia.
 • Bez použitia prahu v konštrukcii vzniknú bezbariérové dvere. Bezbariérové konštrukcie umožňujú ľuďom s obmedzenou schopnosťou pohybu prístup na miesta, za bežných okolností im nedostupné. Slúžia ľuďom s ťažkou chôdzou, ale aj matkám s kočíkmi. Bezprahové prevedenie dverí spĺňa všetky protipožiarne certifikáty.
 • Hliníkový prah je vyrobený z ťahaného eloxovaného hliníka s prerušeným tepelným mostom. Je výnimočný tým, že je bezúdržbový a že sa povrchovo nepoškodí.

                                                  

Padací prah                                                         Drevený prah bez tesnenia                                                   Drevený prah s tesnením

                                                                                                                

                                                            Bezbariérové dvere                                                                        Hliníkový prah v referenciiPrevedenie
Falcové dvere majú falc, t.j. polodrážku v konštrukcii krídla. Dvere nie sú zarovno so zárubňou, ale s viditeľným pántom. 

Bezfalcové dvere skvalitňujú dizajn konštrukcie dverí, kde je daná konštrukcia zalícovaná v jednej rovine so zárubňou, čo nám umožňuje pánty skryť, teda zabudovať. Lacnejšie prevedenie bezfalcových dverí sa vyrába s viditeľnými závesmi v bezfalcovej konštrukcii dverí.

      
Infolinka: 0908 725 254
Adresa: Obchodné centrum Prespor, ul. Turbínová 1, Bratislava

X

Kontaktný formulár