Turbínová 1, 831 04 Bratislava

Špaletové okná

V nemom úžase zostávame stáť pred dokonalými líniami slovenských zámkov, kaštieľov či starobylých kostolov. S obdivom sledujeme celok, neskôr prechádzame na detaily, prepracované do najmenších podrobností. Stavba s kamennými freskami, doplnená o okná a vchodové dvere, na ktorých dominuje drevo a kov, podčiarkujú dokonalú symetriu historickej budovy s dôrazom na úžitkovú a estetickú funkciu. Harmónia, doplnená o klasické prvky jednotlivých slohov, svedčí o zručnosti starých majstrov, ktorí pri svojej práci využívali výlučne prírodné materiály.

Na túto tradíciu dokonale nadväzujú kastlové (špaletové) okná v spojení s najnovšími technológiami, znásobenými funkčnosťou, efektivitou tesniacich techník a vysokou životnosťou, ktorými každý reštaurátor dokáže oživiť historické skvosty konkrétneho umeleckého slohu. Rôzne profily okien a ich verné repliky, ozdobné priečinky, klapačky, pätice a hlavice, či historické okenné kovania, pánty a kľučky, ponúkajú ten najširší výber pre architektov a uspokoja i najnáročnejšie požiadavky pamiatkarov.

Drevo, ako jeden z mimoriadne inteligentných materiálov rovnako, ako v predchádzajúcich storočiach, má široké uplatnenie aj v modernej architektúre. Drevené okná a eurookná aj v súčasnosti tvoria neodmysliteľný prvok moderného bývania s množstvom pozitívnych vlastnosti.


Špaletové okno je okno s vonkajším a vnútorným krídlom, ktoré oddeľuje časť špalety. V medzere medzi oboma krídlami môže byť mreža alebo roleta. Z hľadiska tepelnej izolácie je však medzera príliš široká, takže medzi oknami vzniká cirkulácia vzduchu a tým i tepelné straty. Najnovšie technológie nám však umožňujú vyrábať kastlové okná v parametroch porovnateľných s vlastnosťami eurookien. Dnes sa používajú pri rekonštrukcii špaletové okná v prevedení vonkajšie krídlo s použitím izolačných skiel a s viac-bodovým kovaním pričom vnútorné krídlo môže byť v prevedení historického pôvodného stavu - repliky.


Infolinka: 0908 725 254
Adresa: Obchodné centrum Prespor, ul. Turbínová 1, Bratislava

X

Kontaktný formulár