Turbínová 1, 831 04 Bratislava

Interérové, vnútorné parapety


 

Trieda EXCLUSIVE - drevené WERZALIT


Vnútorné parapetné dosky WERZALIT sú z dreva a patria medzi najpredávanejšie v Európe. Svojím originálnym tvarom a farebným prevedením sú ideálne pre estetický vzhľad vášho interiéru. So svojím špeciálne vyvinutým dizajnom držia krok s klasikou, aj s novým trendom. Skvelá kvalita, ktorá je ich prednosťou je vhodná najmä na novostavby, ale aj pri rekonštrukčných stavbách.

Údržba

Vďaka svojej farbe dekoračného materiálu je parapet WERZALIT ľahko udržiavateľný, odoláva kyselinám, vodnému kameňu, vysokým teplotám a krátkodobo aj priamemu ohňu. Ak sa vám parapet na povrchu znečistí, odstránite tento povrchu veľmi jednoducho čistiacimi prostriedkami.

Výhody

Vysoko extrémna odolnosť povrchu proti mechanickému poškodeniu vysokých teplôt, tlaku, vlhkosti, používaným kyselinám a lúhom.
Farebné prevedenie je stabilizované dekoračným materiálom.
Jednoduché spracovanie.
Úplná rovnosť povrchu.

Materiál

Prírodne navoskovaná rovnomerná štiepka, vysokokvalitné živice.

Rozmery

Hrúbka bez predného nosa je 18 mm.
Predná strana- štandard 40 mm.
Dĺžky parapetu pripravíme na mieru podľa rozmeru okien.
Štandardné šírky 150, 200, 250, 300, 350, 500 – šírku je tiež možné upraviť podľa potreby zrezaním.

Technológia výroby

Drevený parapet je vyrobený z prírodne navoskovanného dreva, ktorý je patentovaný vysokotlakovou metódou zušľachťovanou s vysokokvalitnými živicami na robustné drevené výlisky. Dosky sú vylisované z jedného kusu do formy, bez škár, pričom predná hrana je integrovaná už v lisovacej fáze. Žiadne ďalšie lepenie nie je potrebné, tým nevzniká ani žiadna medzera po lepení a napadnutie materiálu vonkajšou vlhkosťou. Ich výnimočnou technológiou získali vysokú hustotu a pevnosť v tlaku. Jadro spoločne s vrstvami je nerozlučne spojené. Zaručená tesnosť drevotriezky WERZALIT je použitím rovnomernej štiepky, ktorá je približne trikrát s vyšším podielom živice, čo zaručuje spojenie štiepky. Takmer ku kompletnému uzavretiu pórov dochádza pôsobením vysokého tlaku a teploty. Tak získava tento parapet vysokú odolnosť voči extrémnej nasiakavosti a vlhkosti.

Montáž

Tieto drevené parapety sú ukončované buď plastovými koncovkami alebo nažehľovacími hranami vo forme dosky, ktoré sa osádzajú do drážky parapetného profilu na spodnú časť okenného rámu. Plocha pod parapetom sa následne vyplní tepelnoizolačnou polyuretánovou penou. Potom sa parapet rovnomerne zaťaží po celej dĺžke, aby nedošlo k vychýleniu.

Príslušenstvo k vnútorným parapetom UXCLUSIVE-  WERZALIT

Nažehľovacie hrany- laminácia
Je to typ elegantného zakončenia drevotrieskových parapetov. Vďaka laminácií dosiahneme absolútnu zhodu vo farebnom odtieni a dekore s plochou parapetu. Povrchová úprava parapetu je k dispozícií vo všetkých farebných prevedeniach.

Koncové krytky
Tieto časti sa nasádzajú na koncové časti parapetu a slúžia ako prekrytie rezu. Koncové krytky sú nasadzované profilovo tak, aby s parapetom vytvárali pevný celok bez lepenia. Krytky sú vyrábané na mieru k parapetom so štandardnými šírkami 400 mm.

Materiál

PVC

Farebné prevedenie

biela, hnedá, béžová, šedá
 

Trieda PREMIUM - drevotrieskové EGGER

 
Drevotrieskové parapety EGGER sú ideálnym riešením pri prestavbe, novostavbe či  renovácií vďaka svojím vlastnostiam. Vhodné sú do každého interiéru, ku každému oknu vďaka širokej škále farebných prevedení dopĺňajú estetický vzhľad. Môžu byť aj v prevedení bez predného nosu, až do šírky 800 mm.

Údržba

Vďaka svojej farbe je parapet ľahko udržiavateľný, odoláva kyselinám, vodnému kameňu, vysokým teplotám a krátkodobo aj priamemu ohňu. Ak sa vám parapet na povrchu znečistí, odstránite tento povrchu veľmi jednoducho čistiacimi prostriedkami.

Výhody

Veľmi praktické a robusné.
Široký výber dekorov.
Malý prierez.
Vysoko extrémna odolnosť povrchu proti mechanickému poškodeniu vysokých teplôt, tlaku, vlhkosti, používaným kyselinám a lúhom.
Úplná rovnosť povrchu.
Bezšpárové premostenie a široký medziokenný priestor.
Odolnosť povrchu pri kontakte s rozpáleným predmetom bez poškodenia a viditeľných stôp dokázali aj testy.

Materiál

Lisované vysokokvalitné vodeodolné drevotriezkové dosky P3, hustota 600 kg/m3, trieda horľavosti D-s2,d0.

Hrúbka

Hrúbka bez predného nosa 19 mm.
Predná hrana so štandardom 40 mm.
Štandardná dĺžka je 5200 mm.
Dĺžky parapetu pripravíme na mieru podľa rozmeru okien.
Štandardné šírky s predným nosom160, 200, 250, 300, 350, 400, 500, 600.
bez predného nosu160, 200, 250, 300, 400, 450, 550, 600, 800.

Technológia výroby

Drevotriezkový parapet EGGER je vyrábaný z dvoch lisovaných drevotriezkových dosiek. Doska a nos parapetu je s jemnými zaoblenými hranami. Spoj týchto dosiek je ukrytý pod odolnou vrstvou laminovaného povrchu s hrúbkou 0,8 mm.

Montáž

Tieto drevené parapety sú ukončované buď plastovými koncovkami alebo nažehľovacími hranami. Pri tomto type parapety je možnosť ich osadiť aj priamo do malty alebo sa otvor pod parapetu vyplní polyuretánovou penou. Potom sa parapet rovnomerne zaťaží po celej dĺžke, aby nedošlo k vychýleniu.
 

Príslušenstvo k vnútorným parapetom PREMIUM- EGGER


Nažehľovacie hrany- laminácia
Je to typ elegantného zakončenia drevotrieskových parapetov. Vďaka laminácií dosiahneme absolútnu zhodu vo farebnom odtieni a dekore s plochou parapetu. Povrchová úprava parapetu je k dispozícií vo všetkých farebných prevedeniach.

Parapetné krytky
Tieto časti sa nasádzajú na koncové časti parapetu a slúžia ako prekrytie rezu. Koncové krytky sú nasadzované profilovo tak, aby s parapetom vytvárali pevný celok bez lepenia. Parapet PREMIUM je dĺžky 600 mm s nosom na oboch stranách, sú delené na mieru priamo pri montáži. Dosahujú šírku 300 mm, tak je postačujúca jedna krytka na prekrytie oboch koncov.

Materiál

PVC

Farebné prevedenie

biela RAL 9016
zlatý dub RAL 8003 svetlohnedá
orech RAL 814 tmavohnedá
buk, sv. dub RAL 1011 béžovohnedá
čerešňa RAL 8029 červenohnedá
šedá RAL 7040
čiernošedá RAL 9004
 

Trieda CLASSIC- PVC NOVASIL, INOUTIC/DECEUNINCK

 
PVC vnútorné parapety sú výhodným ekonomickým riešením, využívajú sa zväčša pri plastových oknách. Tieto parapety je možné mať v akomkoľvek farebnom prevedení, ktorý dotvorí váš interiér.

Údržba

Používanie riedidiel, rozpúšťadiel a akýchkoľvek chemických látok je na odstránenie nečistôt je nemožné. Ak pretrvávajú nejaké nečistoty použite mechanické štandardné čistiace prostriedky.

Výhody

Absolútna odolnosť voči vlhkosti.
Množstvo farebných prevedení.
Jednoduchšia montáž.
Nízka hmotnosť.
Cenovo dostupnejšie.

Nevýhody

Pri vystavení vysokým teplotám (nad 60 stupňov) možnosť deformácie.
Maximálnosť zaťaženia je 250 kg/ m2- menšia odolnosť mechanickému poškodeniu.

Materiál

PVC- čistý recyklát bez znečisťujúcich častí väčších ako 0,8 mm. Na povrchovej ploche je pigmentová PVC fólia s akrylovou hornou vrstvou od výrobcov RENOLIT, COVA, HORNSCHUCH. Z vrchnej strany je parapet dekorom chráneným proti oteru. Týmto ochranným elementom je polyethylénová fólia s hrúbkou 0,06 mm, ktorá je prekrytá akrylovým lepidlom šetrným k povrchu. Doba povolená výskytu priameho slnečného osvitu je 250 hodín bez negatívneho vplyvu.

Hrúbka

Hrúbka bez predného nosa je 20 mm.
Hrúbka obvodových stien parapetu je min. 18 mm.
Predná hrana 40 mm.
Dĺžky parapetu pripravíme na mieru podľa rozmeru okien.
Štandardné šírky 150, 200, 250, 300, 350, 400, 500, 600.

Technológia výroby

Vyrába sa základným ťahaním (extrudovaním) materiálu cez formu. Surová parapetná doska sa schladí a ošetrí. Po tejto technológií kašírovania nasleduje povrchová úprava- PVC fólia.

Montáž

Typy týchto parapet sa ukončujú PVC koncovkami. Je tu možnosť usadiť ich aj priamo do malty. Vzniknutý priestor pod parapetom sa vyplní polyuretánovou penou. Potom sa parapet rovnomerne zaťaží po celej dĺžke, aby nedošlo k vydutiu.

Príslušenstvo k vnútorným parapetom CLASSIC- PVC

Koncové krytky
Sú nasadené voľne na konce parapetu, aby prekryli rez. Koncové krytky sú nasadzované profilovo tak, aby s parapetom vytvárali pevný celok bez lepenia. Tieto parapety sú dĺžky 600 mm s nosom na oboch stranách a delenie na šírku je priamo pri montáži. Dosahujú šírku 300 mm, tak je postačujúca jedna krytka na prekrytie oboch koncov.

Materiál

PVC

Farebné prevedenie

biela RAL 9016
RAL 8003 svetlohnedá
Mahagon RAL 8017
RAL 8028 tmavohnedá
RAL 1011 béžovohnedá
RAL 7040 šedá
Šedočierna RAL 9004


Infolinka: 0908 725 254
Adresa: Obchodné centrum Prespor, ul. Turbínová 1, Bratislava

X

Kontaktný formulár